קבוצות נטוורקינג לעסקים – איך מגיעים אליהן?

אולי טרם יצא לכם לקחת בהם חלק, אך אין ספק ששמעתם עליהם לא מעט: מפגשי רישות עסקי – networking. מאחר ששמעתם עליהם והגעתם עד לכאן, יתכן שאתם רוצים לקחת חלק במפגש עסקי-מקצועי שכזה. אז איך תוכלו להגיע אל קבוצות נטוורקינג לעסקים?

מהו הערך שמפגשי הנטוורקינג מעניקים לבעלי העסקים?

רגע לפני שאתם מבררים איך תוכלו להצטרף לקבוצה שכזו, חשוב שתדעו מהו הערך שהצטרפותכם עשויה להעניק לכם:

  • להיות חלק ממשהו - החברות מעניקה לבעלי עסקים רבים תחושת שייכות וקהילה, בעיקר כשהעסק שלהם מתופעל אך ורק על ידם. לדוגמא: מעצבים גרפיים, מקדמי אתרים, שפים פרטיים, מאמני כושר, מאמני תודעה, מתכנתים ועוד... 
  • שיתוף מידע מקצועי - חברי הקבוצה חולקים אחד עם השני טיפים ועצות. לדוגמא: תוכנה חדשה שעשויה לייעל תהליכי עבודה, התמודדויות עם התנגדויות של לקוחות, טרנדים חדשים בתחום שחשוב להיות ערים להם ועוד...
  • שיתופי פעולה מקצועיים - קבוצות נטוורקינג לעסקים כוללות בעלי מקצוע מענפים שונים, זאת מתוך מטרה למנוע תחרות (סמויה וגלויה) בין המשתתפים, וליצור בדיוק את ההיפך: שיתופי פעולה עסקיים (האדריכל שיחבור למעצבת הפנים ולקבלן לפרויקטים משותפים)

 

אז איך מגיעים אל קבוצות נטוורקינג לעסקים?

השאלה הגדולה: איך מגיעים לקבוצות רישות עסקי ולוקחים בהן חלק פעיל? התשובה ללא ספק תשמח אתכם, שכן אין רק דרך אחת להגיע אליהן. אם לא די בכך שהדרכים רבות, הרי שגם ישנן המון קבוצות הנבדלות זו מזו בוותק, אופי המפגשים, מספר החברים בכל מפגש ותחומי העיסוק-עניין. אז איך תוכלו להגיע לקבוצה?

  • התחילו בקטן – לפני שאתם שוקלים את האפשרות להצטרף אל קבוצות נטוורקינג לעסקים, התחילו בקטן. ומה זה אומר להתחיל בקטן? הצטרפו לקבוצת בפייסבוק הנשענת על אותם העקרונות. המטרה היא שתנסו להבין האם המודל הזה מתאים לכם, ובעיקר אם מתעורר בכם "רעב" למפגשים פרונטליים.
  • חברות מתמחות – ישנן חברות שעוסקות ביצירת מפגשים מסוג זה. על מנת להתקבל לקבוצה, יהיה עליכם להגיש טופס מועמדות. בהתאם למאפיינים האישיים והמטרות שלכם, תתקבל ההחלטה אם לצרפכם לקבוצה. מובן כי הצטרפותכם מותנית בהתחייבותכם לקבל את תנאי ונהלי הקבוצה כפי שיוצגו בפניכם.
  • בררו עם קולגות – ישנן לא מעט קבוצות נטוורקינג לעסקים, זוכרים? בדיוק בגלל זה, ההמלצה היא שלא להתחיל את המסע בחיפוש עצמי, אלא על בסיס המלצות ממקור ראשון. ולמה הכוונה? בררו עם הקולגות שלכם או עם אנשים מולם את עובדים, אם הם חברים בקבוצה שכזו / שמעו המלצות על קבוצה. המלצה רותחת שוות ערך יותר מכל אתר מושקע או שיחת מכירה מפתה שיעשו לכם.

 

הגיעו מוכנים למפגש ה-networking הראשון שלכם 

אחרי שאתם מוצאים לעצמכם קבוצות נטוורקינג לעסקים, עליכם להשקיע בהיערכות לקראת המפגש הראשון. ההיערכות הנדרשת היא כמובן ברמה המקצועית, אך לא רק. נטוורקינג הוא מיומנות שיש ללמוד מאפס: איך ליצור שיח עם אנשים שמעולם לא פגשתם, מודעות לתקשורת בין אישית איכותית, איך "לנצוץ" בחדר עם עשרות ומאות בעלי עסקים וכן הלאה. אנחנו ב"לדעת" מציעים מגוון קורסים, הכשרות וסדנאות, הנוגעים בצורה ישירה ועקיפה ב-networking.

למידע נוסף, התקשרו כעת – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט