שינוי הרגלים? אז איך מתאמנים על המיומנות החשובה ביותר בעולם העבודה החדש.

כמה פעמים ניסית לשנות הרגל ולא הצלחת? איך משנים הרגלים מזיקים ובונים הרגלים שעוזרים לנו לקדם את המטרות היעדים שלנו בחיים? 

כל אדם, ללא יוצא מן הכלל, פועל ומתנהל בהתאם להרגלים. על פי ההגדרה המילונית היבשה, הרגל הוא פעולה שמבצעים מספר רב של פעמים, כך שהיא הופכת לטבעו של האדם. לצד ההרגלים שראוי להמשיך לטפח ולפעול לפיהם (ואלו נקראים הרגלים מיטיבים/מעצימים), ישנם אלו שראוי להיפטר מהם ולהחליפם באחרים. ההרגלים מעצבים את האישיות, מגדירים את האדם ובמידה רבה אף משפיעים על איכות חייו (שכן הרגלים משפיעים על בחירות, ובחירות על איכות החיים). שינוי הרגלים – משאלת לב תמימה או מטרה שניתן לכבוש? לנו ב"לדעת" יש את התשובה! 

אז למה שתרצו בכלל לשנות הרגלים?

שינוי הרגלים מותנה בשני דברים עיקריים: מוטיבציה לשינוי וכלים יישומים לשינוי. אז למה שתרצו להשקיע משאבים בשינוי ההרגלים שלכם? כאמור, לצד ההרגלים המעצימים, ישנם הרגלים שעושים בדיוק את ההפך. הרגלים שליליים עלולים להוביל למחלות (לדוגמא: עישון או תזונה שאינה מאוזנת), פגיעה במערכות יחסים (לדוגמא: הרגל קבוע של איחורים לפגישות עסקיות ומפגשים חברתיים), ואפילו קושי להתקדם בחיים כלכלית (לדוגמא: הרגל לבזבז מבלי לחסוך).

מצד אחד, תוכלו לשמר את ההרגלים האלו ולתת להם להמשיך להגדיר אתכם. ומצד שני? תוכלו לפעול למען שינוי הרגלים! אימוץ והטמעה של הרגלים חדשים אינם קלים בהכרח, אך בהחלט אפשריים! בהרצאה שאנו מציעים לכם ב"לדעת" – continue growing, נשתף אתכם במידע מעניין שיעניק לכם ערך רב! בין היתר, נציג תוצאות מחקרים שבוצעו בנושא, ונחלוק אתכם כלים באמצעותם תוכלו לשמר את ההרגלים החדשים שתרצו לאמץ. 

שינוי הרגלים מזיקים – הזמן לשנות הוא עכשיו!

כמה פעמים יצא לכם לשתף את הסובבים אתכם או לתהות לעצמכם: 

  • "לו רק הייתי יכול לנהל את המשימות בצורה יעילה יותר..."
  • "אם לא הייתי דחיין, החיים שלי היו נראים אחרת!"
  • "סביבת העבודה המבולגנת שלי מקשה עליי להתרכז" 

אם תחשבו על זה, הפתרון למצבים רגשיים אלו (תסכול, תחושת כישלון, החמצה/פספוס), הוא סילוק הרגל מעכב ואימוץ הרגל מעצים! ניהול משימות בצורה יעילה יותר? נשען על אימוץ הרגלים (החל מהגעה מוקדמת למשרד ועד טיפוח הרגל לתיעדוף משימות). דחיינות? טפחו אליה מודעות ושנו אותה! וגודש חפצים על שולחן העבודה? הרגל של סידור השולחן בסיום יום העבודה – זה רק עניין של בחירה! 

הערכים המרכזיים שלנו ב"לדעת"

ההרצאה בנושא שינוי הרגלים, מבוססת על 3 ערכים מרכזיים:

  • חוויה – אנו מאמינים כי למידה וצמיחה מותנות בחוויה מעשירה ומרגשת
  • מעשיות – היצמדות לתוכן עיוני בלבד? זו אפשרות. עם זאת, לתפישתנו ההתנסות המעשית של המשתתפים תורמת להבנה והטמעה של המסרים
  • חדשנות – אנו לומדים ומתעדכנים דרך קבע במחקרים, זאת על מנת להנגיש לקהל שלנו את המידע העדכני והמדויק ביותר!

בקבוצת "לדעת" אנו שואפים להעניק ערך הניתן ליישום ברמת הארגון והפרט. נשמח לעניין אתכם בהרצאות ובסדנאות שאנו מעבירים. למידע נוסף, התקשרו – 054-6590326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט