תקשורת בין אישית אפקטיבית ומובילה בחברות וארגונים

האם זכורה לכם פעם שבה הרגשתם כי היה לכם עם אדם/קבוצה "קצר בתקשורת"? אנחנו מרשים לעצמנו לנחש שכן. קצרים שכאלו לגיטימיים וטבעיים לחלוטין, אך מה קורה כשתדירותם בעלת אופי "כרוני" חוזר? לא יהיה זה מופרך לומר כי הכלי החזק ביותר שלכם הוא המילים ויכולות התקשורת שלכם. הבעיה היא שלא כולם יודעים איך להשתמש בכלי הזה ולתעל אותו להשגת מטרות – בחיים האישיים והמקצועיים. 

תקשורת בין אישית מלווה אתכם בכל יום ובמהלך כל היום: מהרגע בו אתם מתעוררים בבוקר לצד בן או בת הזוג ומבקשים להפסיק את השעון המעורר, כשאתם עולים לאוטובוס בדרככם למקום העבודה ומבקשים בנימוס מנוסע שירים את תיקו מהמושב כך שתוכלו לשבת, ועד הרגע בו אתם מנהלים ישיבה עם עשרות עובדים. 

השאלה שיתכן שכעת מדגדגת בבטנכם ועולה לראשכם היא: "האם ישנן דרכים לשיפור איכות התקשורת הבין אישית?". אנחנו ב"לדעת" מאמינים שהתשובה חד משמעית – כן!

מדוע חשוב לעבוד על איכות התקשורת?

הדרך הטובה ביותר להמחיש בפניכם את השפעת תקשורת בין אישית עליכם, היא להציג דוגמא שיתכן שאתם מכירים מקרוב: דמיינו לעצמכם סיטואציה שעובד שלכם מבקש מכם העלאה בשכר. לפניכם שתי דוגמאות לבקשה הלגיטימית, המתוקשרות באופן שונה לחלוטין: 

  • נוסח 1: "אני מרגיש שאני מעניק ערך רב לארגון, בתקופה האחרונה הביצועים שלי השתפרו משמעותית, צברתי ותק רב, אני רוצה להמשיך ללמוד ולהתפתח כאן, אך גם להרגיש שאני מתוגמל בהתאם"
  • נוסח 2: "יוקר המחייה עלה, המשכורת שלי נמוכה בהשוואה לזו שחברים שלי מהתחום מקבלים, תעלו לי או שאיאלץ לעזוב למתחרים"

 

מבלי שאנחנו יודעים עליכם חצי דבר, אנחנו משוכנעים כי הייתם שוקלים לחיוב העלאה לעובד אם היה נצמד לנוסח הראשון. במידה שהיה בוחר לתקשר את בקשתו על בסיס הנוסח השני? יתכן שהייתם שוקלים בעצמכם את המשך העסקתו. ואיך ניתן להסביר את זה? באמצעות הסבר פשוט: איכותה של תקשורת בין אישית.

כעת, אנחנו יכולים להשיב על השאלה "מדוע חשוב לעבוד על איכות התקשורת?". הסיבה היא שאיכות התקשורת משפיעה באופן ישיר על מערכות יחסים, על התדמית שלכם בעיני אחרים, האופן בו מעריכים ורואים אתכם, היכולת שלכם להשיג את מבוקשכם, לסחוף, לרתום ולשכנע. 

תקשורת בין אישית בחברות וארגונים – מהמנהלים אל העובדים

איכות התקשורת הבין אישית צריכה לעניין כל עובד בארגון – מהסטודנט שעובד אצלכם בחצי משרה ועד המנהל הבכיר שתחתיו עשרים עובדים. כשם שאתם רוצים לדעת יותר, אנחנו ב"לדעת" שואפים לחלוק אתכם את הידע הרב שלנו! קורס "סוד הקסם האישי" שאנו מציעים, כולל התייחסות לנושא הקשרים האישיים: התמודדות עם התנגדויות, יצירת small talk, פתירת קונפליקטים איכותית, בניית קשרים עם אנשים ועוד.

למידע נוסף אודות ההכשרות, הקורסים והסדנאות שלנו, התקשרו כעת – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט