גם מנהלים רוצים שיראו להם את הדרך: על קורס מנהלים

גם מנהלים רוצים שיראו להם את הדרך: על קורס מנהלים

ישנם המון קורסים, תוכניות ליווי ואימונים אישיים המוצעים כ"מוצר" שהתוכן והמיקוד שלהם קבועים וידועים מראש. כלומר, מנהל שמשאלתו להעשיר את ארגז כליו, נדרש להתאים עצמו אל התכנים מבלי שישנה התייחסות ישירה לכאבו. כידוע, כל מנהל מחזיק באמונות אחרות, מנהל צוות בגודל שונה, מתמודד עם אתגרים ייחודיים, ומיישם גישת ניהול ספציפית. מכאן, שהדבר הנכון הוא להתאים לכל מנהל תהליך ליווי אישי-אינדיבידואלי מתוכו יוכל לצמוח. 

ב"לדעת" אנחנו מאמינים במודל של קורס מנהלים המוצע כתהליך ליווי אישי. ואיך הוא בא לידי ביטוי? את הדרך המשותפת שלנו אנו מתחילים בפגישת היכרות-אפיון אישית, במהלכה אנו לומדים את המנהל, אופי עבודתו, חוזקותיו וחולשותיו. בהתאם, אנו מגבשים את תהליך הליווי בהתבסס על שלושה דברים עיקריים:

  • מיקוד – באילו נושאים ניגע ועל מה נעבוד? מהגדרת זהות ניהולית (מי אני, במה אני מאמין, מה אני רוצה להעביר לעובדיי) ועד בניית תהליכי עבודה לטווח הארוך
  • היקף – כבר בתחילת הדרך נשקף למנהל את אורכו הצפוי של התהליך, כך שהוא יוכל להיערך בהתאם
  • מבנה – מאחר שהליווי שאנו מציעים הינו אינדיבידואלי, הרי שגם המבנה שלו נוטה להשתנות בהתאם לצורכי המנהל ואופי הליווי 

באילו כלים יועשר "הארגז" של המנהלים במהלך קורס מנהלים?

תפקיד ניהולי מגלם בתוכו יוקרה ומעמד, אך גם אחריות רבה וציפיות גבוהות. בתהליך הליווי שאנו מציעים ב"לדעת", אנו נוגעים ב"נקודות הכאב" של המנהלים, כאשר המטרה היא הקניית כלים להתמודדויות עם אתגרים שכיחים בשגרת הניהול-עבודה. לדוגמא:

  • ניהול זמן = יעילות גבוהה – המשותף לכל המנהלים בכל הארגונים ובכל העולם? לכולם, ללא יוצא מן הכלל, יש רק 24 שעות ביממה. מכאן, ש"תנאי הפתיחה" הבסיסי של כל המנהלים – זהה. במהלך קורס מנהלים שאנו מציעים, נחלוק עם המנהלים כלים שיאפשרו להם לנהל את הזמן העומד לרשותכם ולרשות העובדים, טוב יותר. וכשהזמן מנוהל טוב יותר? היעילות – האישית, הצוותית והארגונית, עולה. 
  • העצמת עובדים, הזנה במוטיבציה, יצירת אווירת עבודה מפרה – העובדים? הם המנוע. והמנהל? הוא הדלק. אתם מבינים לאן אנחנו חותרים: רמות המוטיבציה והתפוקה של העובדים, נקבעות ונשלטות במידה כמעט מלאה על ידי המנהל. מכאן, שחשוב שכל מנהל יסגל/ילטש כישורי תקשורת בין אישית, יכיר בחשיבותה של יצירת עבודה מפרה ויהיה נדיב במתן חיזוקים חיוביים. הקלישאה "עובד טוב הוא עובד שטוב לו", מוכיחה עצמה בכל פעם מחדש.
  • התמודדות עם עובדים "קשים" – בהמשך ישיר, חשוב לזכור כי ישנם עובדים בצוות שקצת קשה יותר להניע אותם, להגיע אליהם (ברמה הרגשית) ולרתום אותם לביצוע המשימות. מובן כי סיום מערכת היחסים המקצועית אינו תמיד הפתרון הרצוי על ידיכם (בטח שלא הכלי הראשון שתשתמשו בו), כך שעליכם ללמוד איך להתנהל ולנהל (!) במצבים כאלו. 

למידע נוסף אודות קורס מנהלים המוצע כליווי אישי מעצים, התקשרו כעת – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט