פלקסיבל! על כלים לפיתוח גמישות מחשבתית

פלקסיבל! על כלים לפיתוח גמישות מחשבתית

האם אתם זוכרים מה היה האירוע המרכזי והמדובר ביותר בחודש פברואר בשנת 2020? במחשבה ראשונה אולי לא, אך אם ממש תתאמצו, ייפול לכם האסימון ותיזכרו במקרה הקורונה הראשון שגילו בישראל. פחות מחודש אחר כך כבר הוטלו הגבלות וסגרים, ואזרחי ישראל נאלצו להתמודד עם השגרה החדשה שנכפתה עליהם. בין היתר, עובדים שהתרגלו לעבוד במשרדים מרווחים, תוססים ושופעי חיים ועניין, התבשרו כי עד להודעה חדשה עליהם לבצע את עבודתם מביתם. 

באופן טבעי, היו אלו שקיבלו את הגזרות כ"טרגדיה", אך גם אלו שלמרות שכאבו את ההגבלות, הסתגלו אליהן בקלות ומהירות מעוררות השראה. ההקדמה הזו נועדה להדגיש את כוחה, חיוניותה והשפעתה של הגמישות המחשבתית. החיים דינמיים, ובמהלכם נדרשים כולם להתמודד עם מצבים בהם חוסר הוודאות גובר על הוודאות. ואיך מתמודדים? בין היתר, עם המיומנות המבורכת שכל אחד צריך ללמוד - גמישות מחשבתית!  

למה שתרצו שעובדיכם יהיו גמישים מחשבתית?

יתכן שאתם תוהים לעצמכם: "אני מרוצה מאד מצוות העובדים שלי, למה שאשקיע בקורס שתכליתו להעניק להם כלים לפיתוח גמישות מחשבתית?". מבלי לדעת אילו משימות ואתגרים עוטפים את שגרת עבודתם של עובדיכם, אנו משוכנעים כי תרצו אותם גמישים מחשבתית. 

כמו הגמישות הגופנית שבהכרח מיטיבה, כך גם בדיוק גם עם גמישות מחשבתית – השפעותיה תמיד יהיו חיוביות, בעוד התקיעות המחשבתית היא זו שמערימה קשיים. עובדים שהגמישות המחשבתית אצלם מפותחת, יוכלו ליהנות מכל היתרונות הבאים:

  • הסתגלות מהירה לשינויים במבנה הארגוני, מערכות עבודה חדשות וכמובן שמנהלים חדשים
  • גמישות מחשבתית מאירה את האתגרים באור של הזדמנויות נפלאות
  • מחשבה גמישה נותנת פתח ליצירתיות, עשייה ומעורבות אקטיבית
  • יכולת להתמודד בקלות יחסית עם אירועי SOS, חוסר ודאות עבודה תחת לחץ

ללמוד וליישם כלים לפיתח גמישות מחשבתית

ראשית, חשוב לנו להדגיש: גמישות היא משהו שאפשר לעבוד עליו. כלומר, אין אנשים/עובדים שנולדו עם המתנה הזאת וכאלו שנאלצים להסתכל על אלו שזכו בה מהצד. כל אחד יכול לפתח את הגמישות ולהרחיב את המנעד שלה. הקורס שלנו "להפתיע את המוח", עוסק בהקניית כלים שבאמצעותם ניתן לפתח את הגמישות המחשבתית. 

הקורס מתאים לכל עובד, בכל מחלקה ומכל ארגון, כאשר גמישות מחשבתית היא מיומנות נרכשת, שניתן ליישם בחיים האישיים והמקצועיים. במסגרת הקורס, נעמיק בנושאים הבאים: 

  • שיטות יישומית לעבוד על הדבר הגדול הזה שנקרא "גמישות מחשבתית"
  • איך משחררים דפוסים מעכבים שיוצרים נוקשות ופוגעים ביצירת הגמישות המחשבתית
  • איך לשחרר מודולים של עבודה שאינם מיטיבים, ומאמצים במקומם שיטות חדשות – יעילות ומעצימות
  • תרגול וסימולציות שתכליתם להטמיע את התוכן ולהתנסות ביצירת גמישות מחשבתית

ב"לדעת" אנו שואפים להעניק ערך רב לעובדיכם עם מגוון הקורסים, הסדנאות וההכשרות שלנו! למידע נוסף אודות כלים לפיתוח גמישות מחשבתית ותכנים נוספים, התקשרו אלינו כבר עכשיו – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט