ביישנים? גם אתם תוכלו לפצוח ב-Small Talk ולהוביל אותו!

ביישנים? גם אתם תוכלו לפצוח ב-Small Talk ולהוביל אותו!

לכולם יש את אותו הכלי – פה, אך לא כולם משתמשים בו כפי שהיו רוצים. לצד אלו שאוהבים קהל וניזונים מהבמה, ישנם מופנמים וביישנים שגם משפט הפתיחה: "בוקר טוב, מה שלומך?", עלול להיות מאתגר עבורם. אנחנו ב"לדעת" רוצים שתדעו, תתרחבו ותתפתחו, ולכן שמחים לשתף אתכם ב-4 טיפים קלילים, באמצעותם תוכלו גם אתם להיות אמני Small Talk. 

1.לא רק שחיוך לא עולה כסף, אלא שהוא גם עוזר ב-Small Talk

גם לכם, הביישנים שבחבורה, יש לפחות משהו אחד במשותף עם אלו שה-small talk בא להם בקלות: חיוך! המלצתנו אליכם היא להלביש עליכם חיוך, גם אם תחילה תרגישו כי הוא מעט מאולץ ומאד לא טבעי. ולמה בכלל לחייך? משום שחיוך ממגנט אנשים, מרחיב את הלב ויוצר גשר לשיח מפרה ונעים. חשבו על הפעם האחרונה שבה הייתם בחדר עם עוד אנשים ונסו להיזכר למי מהם התחברתם יותר: אלו החייכנים ומאירי הפנים, או אלו שמבטם היה נוקשה וקפוץ?

2.אל תחכו שיעשו את הצעד. עשו אותו בעצמכם!

כביישנים, הדבר האחרון שיש לכם עניין בו הוא לעשות את הצעד הראשון. עם זאת, תתפלאו עד כמה היוזמה האקטיבית שלכם עשויה להקל עליכם! לרוב, ביישנים נוטים להמתין שמישהו בחדר יפנה אליהם ויפצח בשיח. הבעיה היא שבהמתנה הזו רמות הסטרס עולות ("למה אף אחד לא ניגש לדבר איתי?"), וישנם גם אלו שמתחילים לספר לעצמם סיפורים ("אני כנראה לא מספיק מעניין"). ההמלצה שלנו? היו אתם אלו שפוצחים בשיח החולין (עם חיוך על הפנים!). תחושות הלחץ וחוסר הוודאות יתפוגגו, ובמקביל תרגישו שליטה, תחושת מסוגלות והצלחה.

3.ועל סוד השאלות הפתוחות כבר שמעתם?

שיחת חולין מתוארת כאומנות ויש לכך סיבה: צריך לדעת איך לפצוח בה וגם איך לנהל ולהוביל אותה. גם אתם, אלו שמגדירים עצמם כביישנים, יכולים ללמוד את האומנות הזו ולהצטיין בה. והשיעור הראשון? סוד השאלות הפתוחות! ומה זה אומר בפועל? שימו לב כי אינכם שואלים שאלות שהתשובה להן היא "כן" או "לא", שכן השיח עלול יתקע כך מהר מאד. נסחו שאלות שיחייבו את הצד השני לענות בהרחבה, כך שתוכלו לקבל מידע ונושאי שיחה נוספים לדבר עליהם. דוגמא לשאלות בסגנון זה:

  • "כמה זמן אתה בתפקיד הנוכחי ואיך הגעת אליו?"
  • "באילו קורסים דומים כבר השתתפת?"

4.קחו בחשבון את האפשרות כי תקבלו דחייה

לא רק לטנגו צריכים שניים, אלא גם ל-small talk. ולכן, הזכירו לעצמכם כי יש לכם שליטה על דבר אחד בלבד – על עצמכם. ומדוע אנו מציינים זאת? משום שאינכם יכולים לשלוט בתגובותיהם של אלו שבצד השני. גם כשכוונותיכם טהורות ואתם עושים הכל על פי "חוקי הספר", אתם יכולים להיתקל בגסות או באנשים שמטבעם פחות סוציאליים. לשמחתכם, את החלל יחלקו אתכם עוד אנשים נוספים. 

ב"לדעת" אנו מציעים את סדנת "סוד הקסם האישי" המתמקדת ביצירת קשרים. לפרטים אודות קורסים, הרצאות וקורסים נוספים, התקשרו – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט