מטרה? יש. ותוכנית פעולה? חייבת להיות! ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים

מטרה? יש. ותוכנית פעולה? חייבת להיות! ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים

אז עד כמה אתם אנשים של אסטרטגיה? יתכן שהתשובה לשאלה לא באה לכם בקלות, אך מבלי להכיר אתכם אנחנו יודעים (כמעט) בוודאות שאתם אנשי אסטרטגיה – אנשים המסמנים מטרה ומצמידים לה תוכנית פעולה. שנוכיח לכם זאת? כשיש לכם מטרה להכין עוגת שוקולד לדוגמא, האסטרטגיה שלכם היא הכנתה לפי מתכון. וכשהמטרה היא להגיע מרחוב אלנבי בתל אביב לרחוב ויצמן בכפר סבא, האסטרטגיה שלכם היא הזנת הכתובת באפליקציה הניווט. 

למטרות הקטנות בחייכם אתם מצמידים תוכנית פעולה, אך מה עם המטרות הגדולות שזקוקות לתוכנית פעולה מובנת ומסודרת? כבישתן מותנית (בין היתר) בתהליך ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים.

אז מי מפחד בכלל מתהליך ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים?

אולי לא כל בעלי העסקים יודו בזה, אך רבים מהים חוששים עד נרתעים מהמילה "ייעוץ". מדוע? משום שהיא יוצרת קונוטציה של משהו שלילי ("אני צריך ייעוץ = העסק שלי בבעיה"). בפועל, בוודאי שזה לא כך. במהלך הייעוץ, אנחנו ב"לדעת" ננתח את תפקוד העסק, כך שנוכל להציג בפניכם תמונה בהירה ואובייקטיבית (!) שלו. בהתאם, נוכל לקבוע יחד מה ראוי לשמר, מה כדאי לשפר ואילו הזדמנויות (שאולי כלל לא הייתם מודעים להן) כדאי לחבק בשתי ידיים. הודות לתהליך שאנו מציעים, תוכלו לקבל החלטות – בטווח הארוך והקצר, בצורה מושכלת, מחושבת ואחראית. 

כשהייעוץ מסתיים, היישום מתחיל: כך עובדת השיטה שלנו

ייעוץ אסטרטגי נשען על שני שלבים עיקריים: השלב הראשון הוא שלב הייעוץ "היבש", הניתן לכם בהתאם למטרות שהגדרתם והאתגרים שזיהינו. השלב השני הוא יישום הכולל הטמעת נוהלי עבודה חדשים, שינוי אסטרטגיות עבודה, מענה למתחרים וכיוצא בזה.

ומה עוד חשוב לדעת? ב"לדעת" אנו מודעים לכך שהעולם העסקי דינמי ונוטה להשתנות, ובהתאם אתם מגיבים ומשתנים יחד איתו. אין זה אומר שעם הגעתו של כל "גל שינוי" תזדקקו לייעוץ מחדש, אלא להפך: במהלך הייעוץ נשתף אתכם במתודות ניהול באמצעותן תוכלו לצוף מעל הגלים ולא לטבוע בהם.  

מי בארגון צפוי להיות מעורב ביישום הייעוץ האסטרטגי?

הייעוץ האסטרטגי מתבצע מול הבעלים / מנכ"ל / מנהל בכיר אחר מהארגון, כך שאתם עלולים לחשוב כי "חובת ההוכחה" היא אך ורק עליהם. האמנם? ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים של במודל "לדעת" נשען על העיקרון הבא: תהליך המתבסס על מעורבות ושיתוף פעולה של כל (!) העובדים בארגון. 

במידה שאתם לא מתחברים לרעיון הזה, נסו לחשוב עליו באופן הבא: בעת שאתם מתארחים במסעדה, הרי שהחוויה שלכם לא מוגדרת רק על ידי איכות המנה שהכין לכם השף. כל איש צוות במסעדה בעל השפעה אדירה על החוויה שלכם: המארחת בכניסה, המלצר, שוטף הכלים ואפילו המנקה. אנו מציינים זאת בכדי להדגיש שהצלחת התהליך מותנית במעורבותם של כל עובדי הארגון – מפקידת הקבלה ועד המנכ"ל. 

תרצו לדעת עוד על תהליך ייעוץ אסטרטגי לעסקים קטנים של "לדעת"? למידע נוסף, התקשרו כעת – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט