טוב לדעת, נעים להכיר: אלן הן הטכניקות היעילות ביותר לניהול זמן

טוב לדעת, נעים להכיר: אלה הן הטכניקות היעילות ביותר לניהול זמן

אין ספק כי החיים היו פשוטים יותר לו ניתן היה לרכוש זמן, לאחסנו בבוידעם ולשלוף אותו כשזקוקים לו. ברשותכם, את הדיון על פנטזיות עתידניות ומחשבות על "מה היה אילו...", נשאיר בצד. ובמה נתמקד? בטכניקות שיאפשרו לכם להפיק את המקסימום מהמשאב היקר, הנדיר והחמקמק: זמן.  

עוברות בראשכם לעתים המחשבות: "איך עברו כל כך מהר שמונה שעות עבודה? לא סיימתי מחצית מהמטלות!" או "אני לא מספיק לעשות כלום – לא בעבודה ולא בחיים האישיים"? לפניכם, מספר טכניקות שהעמקה בהן, הפנמתן ויישומן, עשויות לחולל פלאים עם שיפור ניהול זמן. 

1.מה עושים במוצ"ש? מתכננים לו"ז לכל השבוע!

כמוכם, גם אנחנו בעד לנוח בסוף השבוע. באותה הנשימה, אנו ממליצים לכם בחום לשבץ את כל המשימות הצפויות לכם לשבוע הקרוב בטבלה מסודרת. פתחו את המייל ובדקו באילו פגישות עליכם להיות נוכחים, אילו משימות לא סגרתם משבוע שעבר ואילו צפויות לכם השבוע. לאחר מכן, שבצו אותן בטבלה לפי ימים ושעות. לדוגמא: יום ראשון, בין 09:00-12:00, ישיבת צוות שבועית. המטרה בסופו של דבר היא לאפשר לכם להביט על כל משימות השבוע מ"מעוף הציפור", לסווג את המשימות לפי סדר חשיבותן ולהקדיש לכל אחת את משבצת הזמן הראויה.

2.הקדישו את עצמכם למשימה אחת בכל פעם (כן, אתם קוראים נכון)

זמן הוא משאב נדיר, ולכן הנטייה של רבים היא לנסות "לעבוד" עליו. כלומר, במקום לבצע בכל משבצת זמן משימה אחת בלבד, מבצעים שתי משימות במקביל ולפעמים אף יותר. אלו מכם שהתנסו בשיטה הזו יודעים שלא רק שהיא לא חוסכת זמן, אלא עושה בדיוק את ההפך. ההמלצה שלנו: על מנת שתוכלו ליהנות מריכוז, נוכחות, ביצועים מרשימים וחוויית עבודה, שבצו בטבלה השבועית משימה אחת בלבד בכל משבצת זמן. 

3.היו מודעים למגבלות של עצמכם 

ניהול זמן יעיל ואיכותי מחייב אתכם להכיר בדברים בהם אתם חזקים וגם באלו שפחות. כך לדוגמא: ישנם אנשים שמגדירים את עצמם כשאנשים של בוקר. כלומר, בחצי הראשון של היום הם מרוכזים, חדים ומגויסים יותר לביצוע משימות. בהנחה שגם אתם כאלו, שבצו בטבלת המשימות השבועית את המשימות הדחופות והחשובות ביותר ב"שעות השיא" שלכם. בחצי השני של היום אתם נוטים להיות פחות יעילים? שבצו לאורכו משימות שניתן לבצע גם על "50% סוללה" כדוגמת מענה למיילים, פתיחת משימות בתוכנות עבודה וכיוצא בזה.

4.הסמרפטון אולי כלי עבודה, אך גם כלי הסחה

לא באמת חשבתם שנדון בנושא ניהול זמן מבלי להזכיר את זה שאתם לא יכולים איתו ולא יכולים בלעדיו: הסמרטפון שלכם. כל עוד הוא אינו משרת אתכם לטובת ביצוע משימה ספציפית, הניחו אותו בצד (ועדיף כשהמסך פונה לשולחן ולא אליכם). התראה חדשה שקפצה ברשת החברתית, טלפון מחברה מסחרית שמחזרת אחריכם וקבוצת ווצאפ תוססת במיוחד – כל אלו לא יפגעו בהכרח ביעילות שלכם.  

רוצים לדעת עוד על ניהול זמן ומשימות? אנחנו ב"לדעת" מזמינים אתכם להעשיר את עובדי הארגון בסדנה חווייתית ומעשירה! לפרטים נוספים, אתם מוזמנים לפנות אלינו כעת – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט