ניהול זמן בעבודה – איך מתמודדים איתו?

אנחנו לא צריכים להיות אלו שמספרים (או מזכירים) לכם כי בעבודתכם אתם מוערכים לפי ביצועיכם. וביצועים מרשימים? הם מותנים בין היתר בהשקעה בזמן. ברשותכם, נעצור כאן ונתעכב על הדבר הגדול (ולעתים אף ה"מאיים") שנקרא זמן. מתי לאחרונה תהיתם לעצמכם: "איך אני אמור להספיק את כל המשימות בזמן שהוקצב לי?", "אני אחד והמשימות רבות – לא אפשרי לבצע את כל זה בשלושה ימים!", "אם רק היה לי את הפנאי שהיה לפני חודשיים, הייתי במקום אחר היום". נשמע לכם מוכר?

ואכן, יהיו אלו שיטענו כי הבעיה יושבת על מחסור במשאב היקר – זמן. אחרים יטענו כי הדרך אל הישגים וביצועים לא עוברת ב"ייצור זמן" (שגם כך אינו אפשרי), אלא בניהול נכון שלו. ב-2022, חשוב שכל המנהלים יטמיעו בעובדיהם אסטרטגיות יישומית של ניהול זמן בעבודה.  

אז את מי אמור לעניין בכלל ניהול זמן בעבודה?

האם תוכלו לחשוב על מכנה משותף בין כל האנשים בעולם? מאחר שאנשים נבדלים זה מזה בכל כך הרבה דברים, יתכן שתצטרכו כמה רגעים לחשוב על תשובה. עם זאת, אנחנו כבר חשבנו על מכנה משותף משמעותי: לכולם, ללא יוצא מן הכלל – למנכ"ל של תאגיד ענק, לאם טרייה ולילד שזה עתה נולד, יש 24 שעות ביממה. בעוד ישנם אלו שיודעים איך לעבוד ולנהל (!) את כמות הזמן המוגבלת, ישנם אלו שלא. הבשורה המשמחת היא שאף אח לא נולד עם ה-skill של "ניהול זמן", כך שמי שמבין אותו בהכרח למד אותו (מיומנות נרכשת!). 

אז מדוע שחשוב ללמוד, להבין וליישם שיטות של ניהול זמן בעבודה?

  • זמן הוא משאב מוגבל שלא ניתן לייצר ממנו עוד – שניה שעברה לא תשוב עוד
  • מנהלים בכירים ועובדיהם נמדדים על ביצועים, אך גם על יעילות. עובד שמספיק יותר במשבצת זמן שהוגדרה לו, באופן טבעי יוערך יותר
  • העולם תחרותי, כאשר ניהול נכון של הזמן עשוי להעניק לכם יתרון משמעותי (כן, להשיג את המתחרים שלכם ולהגיב למגמות/שינויים/צרכים מהר יותר מהר)

 

באילו שיטות עובדים משתמשים לניהול זמן?

מעטים העובדים שאינם מלינים על "מצוקת זמן", ונדירים עוד יותר אלו שמקבלים את המצב מבלי לנסות לשנותו. ואכן, ישנן לא מעט שיטות עבור ניהול זמן בעבודה, כאשר חלקן יעילות (כאשר הפרשנות ל"יעיל" מאד רחבה) וחלקן קצת פחות. אז איך ניתן לנהל זמן טוב יותר?

  • תיעדוף משימות – מזו החשובה והדחופה לביצוע לזו שפחות
  • עבודת צוות על משימות, ובהקשר זה: חלוקת משימות מוגדרת היטב בין כל העובדים (!)
  • פירוק משימות גדולות למשימות קטנות, כאשר לכל משימה קטנה יוצמד דד ליין 
  • הימנעות מדחייה של משימות ועוד...

 

אנחנו ב"לדעת" מזמינים אתכם לרכוש ידע שערכו בעולם האישי והמקצועי – רב! ניהול זמן אפקטיבי בעבודה הוא משהו שרלוונטי לכל עובד – בכל תפקיד, בכל ארגון ובכל מקום בעולם. למידע נוסף על ההכשרה הייחודית שאנו מציעים, צרו איתנו קשר – 054-659-0326

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט