סדנאות שונות לפיתוח מנהלים

אחת הטעויות "הקלאסיות" של ארגונים גדולים היא השקעה בהכשרת והדרכת עובדים תוך כדי התעלמות או היעדר מדיניות מתאימה לכל הקשור בהכשרה וליווי של מנהלים ( דרגי ביניים וגם דרגים בכירים יותר ). לעומתם, הארגונים אשר שמו לעצמם כדגל ומקדמים מדיניות של פיתוח מנהלים אם ליווי מנהלים אישי ואם סדנת פיתוח מנהלים יקצרו בטווח הקצר והארוך את הפירות.

הנחת היסוד "אם שמנו מישהו בתפקיד מנהל הוא יודע לנהל" שגויה, ברוב המקרים אנו מאיישים תפקידי ניהול באנשים שיש להם פוטנציאל ניהולי אולם רובם לא למדו את מקצועות הניהול.

באמצע שנות ה-80 הנחת יסוד זו "התפוצצה בפניהם" של ארגונים גדולים במשק. בתי חולים מינו רופאים מצטיינים לנהל את המוסדות ובתי ספר מינו מורים פופולריים וטובים לנהל את בתי הספר. בפועל, הוציאו מחדר הניתוח ומהכיתות את אנשי המקצוע הטובים ביותר ומינו אותם לתפקידים בזירות לא מוכרות להם ( ניהול כ"א, כספים וכו' ). את התוצאות של החלטות שגויות אלו וניהול תהליך באופן כושל אנו רואים היום במצבם הכלכלי של בתי החולים ובמשברים המצויים במערכת החינוך.

כיום יש מודעות גבוהה הרבה יותר בכל הקשור להכשרה וליווי של מנהלים, הנושא מתוקצב ומהווה חלק ממדיניות ואסטרטגיה של ארגונים וחברות ב-3 המגזרים במשק הישראלי.

 

להמשיך להתקדם כמנהל

מנהל טוב תמיד ישאף להתקדם ולהיות טוב יותר כמנהל. הוא לא ישקוט על שמריו ולא יעמוד במקום. בסופו של יום, ניהול עוסק באחד מהדברים המורכבים ביותר – בני האדם. על מנת להניע, להוביל, להנהיג ולשפר, חשוב ללמוד הרבה, להרחיב אופקים, להעשיר את הידע ולקבל כלים נכונים בתחום הניהול, כמו למשל למידה של מיומנויות רכות ועוד.

 

איזו סדנה תתאים?

סדנאות פיתוח מנהלים צריכות להתאים לקהל היעד ב-3 פרמטרים עיקריים: ראשית,  נושא הסדנא- חייב להתאים ולענות על צרכים של הארגון והפרט. שנית, דרך העברה- חייבת להיות מעניינת ומאתגרת את הקהל האיכותי. ולבסוף, דמות המרצה מהווה נקודת מפתח- לקהל של מנהלים, בוודאי בכירים, יש להתאים מרצה בעל ניסיון רב, במתן הרצאות ובניהול, כזה שקהל היעד יראה בו דמות שיכולה לקדם אותו .

ל"קבוצת לדעת" יש ניסיון רב בעבודה מול דרגי ניהול בכירים ב-3 המגזרים במשק, המגזר העסקי, המגזר הציבורי והמגזר ה-3 ( עמותות וכו' ). יש לנו מגוון רחב מאוד של סדנאות והרצאות המיועדות לדרגי הניהול השונים. אחת היכולות הגבוהות של החברה, בזכות הניסיון והידע האקדמי המצטבר, היא לבנות סדנאות ( Tailor made ) לארגונים בהתאם לצרכים ולרצונות של מנהלי הארגון.

 

כחלק מהתהליך של פיתוח מנהלים אנו מבצעים ליווי מנהלים וניתן לקבל על כך מידע נוסף בקישור הבא. למידע נוסף על סדנאות פיתוח מנהלים ניתן ליצור קשר עם קבוצת לדעת במספר 054-8118734 או דרך הטופס שבלחיצה בכפתור למטה.

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט