כיצד לפתח מיומנויות ניהול ?

ניהול הינו תחום רחב, שמזה עשרות שנים נחשב כמדע לכל דבר ומצריך מגוון גדול של מיומנויות. המנהל מתמודד בו זמניות במספר זירות התרחשות: עליו לנהל את עצמו, עליו לנהל אחרים ועליו לדעת גם להיות מנוהל ע"י אחרים... בנוסף, הוא פועל מול ממשקים רבים אחרים ( מקבילים בעבודה, ספקים, לקוחות וכו' ). מנהלים עוסקים בניהול לא רק של עובדים, אלא גם של תהליכים. באופן כללי, ככל שהעובד/מנהל בחברה או בארגון מצויים בדרג גבוה יותר בסולם התפקידים – כך הם צריכים להיות בעלי מגוון רחב יותר של יכולות ומיומנויות. האתגר הניהולי הביא ארגונים וחברות רבות להשקיע בנושא פיתוח מיומנויות ניהול של דרגים ניהוליים בחברה אם במבנה ארגוני חכם ומערך חניכה ומשוב יעילים ואם באמצעות קורס פיתוח מיומנויות ניהול המועבר ע"י חברות ייעוץ חיצוניות.

 

פיתוח מיומנויות ניהול

"קבוצת לדעת" מנוסה בהעברת תכנים של שיפור מיומנויות ניהול, אם באירוע העשרתי בודד ( הרצאה או סדנא ) ואם בתהליך מתמשך- קורס פיתוח מיומנויות ניהול וייעוץ לחברות, שבנויים ממספר של מפגשים. העבודה בקורס המתמשך על פני תקופה מאפשרת לנו להכיר טוב יותר את הארגון ואת המשתתפים בקורס, מחברת את המשתתפים לתהליך וכך ממקסמת את הסיכוי להצלחה של הקורס בארגון.

חלק משמעותי של התכנים בקורס הניהולי עוסק במה שאנו קוראים בשפה המקצועית: "מיומנויות רכות".

בכדי שמנהלים יוכלו להתמודד בהצלחה עם השינויים והתהפוכות בעולם העסקי והציבורי של שנות ה-2000 נדרשות לצד המיומנויות המקצועיות-מסורתיות ה"קשות" (השכלה אקדמאית, ניסיון מקצועי, הכשרה מקצועית) גם מיומנויות נוספות- "מיומנויות רכות". מיומנויות ויכולות אלו מכילות יכולות ותכונות כגון מנהיגות, תקשורת בין-אישית יעילה, יצירתיות, יוזמה, פתרון בעיות, הקשבה ועוד.

 

ליווי אישי

מעבר לסדנאות וקורסים, אנחנו מציעים גם ליווי אישי של מנהלים בחברה או בארגון. הליווי הפרטני מתבסס על מספר שלבים, שבמהלכם היועץ המלווה לומד להכיר את סביבת העבודה ואת המנהל שהוא מלווה ולעזור לו להתגבר על אתגרים ולשכלל יכולות. הליווי אישי יעיל מאוד לא רק בהעשרה אלא גם בהטמעה וביישום של תוכניות ורעיונות בשטח. המנהל יוצא מהליווי עם ידע נוסף וכלים משמעותיים לניהול מוצלח יותר בטווח הקצר והארוך, והוא יכול להמשיך להתייעץ עם המלווה שלו גם לאחר סיום התהליך.

 

אם אתם מעוניינים לארגן קורס פיתוח מיומנויות ניהול, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר על ידי לחיצה בכפתור או דרך מספר הטלפון 054-8118734. קבוצת לדעת תשמח ללוות אתכם ואת המנהלים שלכם, להעניק מהידע ומהניסיון הרב שצברנו, לשפר את מה שיש לשפר ולשכלל את היכולות הטבעיות והמולדות של המנהלים בארגון.  

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט