מנהיגות וניהול

מנהיגות נכונה מובילה למוטיבציה של הכפיף, לחתירה למטרה ולהשגת תוצאות. קל לזהות מנהיגות, אך האומנות של בניית מנהיגות דורשת את הידע העדכני ביותר לגבי סוגי המנהיגות ודורשת את היכולת לבנות את המנהיגות של המנהל מתוך זיהוי העוצמות המנהיגותיות שלו.

אין סוג אחד של מנהיגות – מנהיגים פועלים בהצלחה בצורות שונות – והם משגשגים כאשר הם פועלים בהתאם לסגנון המנהיגות האישית שלהם.

מנהיג הינה דמות שאנשים נושאים עיניהם אליה. מנהיגות טומנת בחובה שלל תכונות, יכולות ומאפיינים, שבחלקם הם מולדים וחלקם נרכשים, את האחרונים- אלו שניתנים לפיתוח אצל המנהל אנחנו מלמדים תחת הכותרת: פיתוח מנהיגות.

 

יסודות המנהיגות

קיימת שאלה עתיקת יומין שדשים בה בבתי הספר לניהול ומנהיגות עד היום:

"האם כל מנהל טוב הוא מנהיג טוב והאם כל מנהיג טוב יכול להיות מנהל טוב"

כבר ראינו בעברנו חיילים שהם מנהיגים למרות שאינם מפקדים ועובדים שהנהיגו מהפכות למרות שאינם מנהלים, מספיק להזכיר את ויקי כנפו שסחפה מדינה שלמה סביב הצעדה שלה ממצפה רמון לירושלים.

לא נעסוק במאמר קצר זה בשאלה הנ"ל אך נסכים על דבר אחד: "מנהל יכול להיות טוב יותר באם יהיו לו כישורי ( תכונות או יכולות ) מנהיגות" קרי, מנהיגות וניהול קשורים יחדיו בגורל משותף וטבעי.

אנו, "בקבוצת לדעת" מלמדים מנהיגות ב-3 צירי העשרה עיקריים: הרצאות חד פעמיות, סדנאות לימודיות/ קורסים ובייעוץ/ ליווי אישי למנהלים.

 

התכנים

בהכשרה חדשנית, באמצעות הידע המחקרי החדש ביותר וע”י תרגול ופרקטיקות קונקרטיות בשטח, לומדים המנהלים לזהות את אופי המנהיגות האישית שלהם ורוכשים את היכולת ליישם ולהעצים אותה.

הכשרה חווייתית, אפקטיבית ועוצמתית שהיא חובה לכל מי שמוביל אנשים.

כלים וידע איתם נצא מההכשרה:

  • מנהיגות אישית – מחקרים והרגלים של מצוינות והובלה בכל תחומי החיים.
  • 6  צירי המוטיבציה – מתיאוריה להפעלה בשטח.
  • ניהול פיגמליוני – לכוון את הספינה אל המצוף.
  • כשלים וטעויות נפוצות בהנעת כפיפים.
  • פרואקטיביות מנהיגותית – הבסיס לאינטגריטי ביצועי וקבלת החלטות איכותית.
  • מנהיגות צוותית – בניית, ניהול והובלת צוות – ידע מחקרי ופרקטיקות בשטח.
  • מתאוריה למעשה - תכנית פעולה אישית ומנגנונים לשיפור מתמיד.

 

למידע נוסף לגביי סדנת מנהיגות או הרצאה על מנהיגות ניתן להיכנס בקישור שבלחיצה בכפתור ולשוחח עימנו במספר 054-8118734. קבוצת לדעת הינה בעלת ניסיון רב שנים בעבודה עם חברות, ארגונים ומנהלים ונשמח לעזור גם לכם. אנשינו בעלי ידע רב ומוניטין שלא יסולא בפז בכל התחומים הרלוונטיים.

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט