פוליטיקה ארגונית אפקטיבית

שימוש בקשרים חברתיים ופוליטיקה ארגונית הוא אחת התכונות המנבאות באופן הטוב ביותר הצלחה בעבודה, והרבה יותר מכך – הצלחה בחיים בכלל. אז למה רבים כל כך מאתנו מכריזים בגאווה: “אני? אני לא פוליטיקאי!” פשוט – חסרים לנו ההבנה, הכלים וההכשרה! הרווחה הכוללת בציבור הינה שמכנים מישהו "פוליטיקאי" מתכוונים לתכונה שלילית: מניפולטור, תככן, תחמן, קומבינטור ואפילו שקרן. אולם לביטוי יש גם קונוטציות חיוביות: יכולת דיבור, יכולת חיבור לאנשים, ביצועיות, אסרטיביות, עמידה במטרות ויעדים, נוכחות, מנהיגות ועוד.

פוליטיקה נמצאת בכל רובד של החיים בחברה האנושית. זה נכון לבית, נכון למערכות יחסים אישיות ונכון למקום העבודה. אנשים רבים נוטים להימנע לכאורה מפוליטיקה ולהדיר את רגליהם מהמשחק הפוליטי. פיתוח קשרים חברתיים והשימוש בהם בצורה חכמה ויעילה הם בעלי חשיבות אדירה לחברה עצמה ולכל עובד ומנהל שפועל במסגרתה. לדעת כיצד לשוחח עם אנשים אחרים, כיצד לגשת אליהם, ליצור Networking, לנהל עימותים, לזהות רגשות אצל אחרים, לעשות יחסי ציבור – ועוד – אלו כולן יכולות מעולות לפיתוח אישי, עסקי ומקצועי.

היום ברור לכל מנהל, מהזוטר ביותר ועד למנהלים הבכירים בתעשייה, שפוליטיקה היא חלק חיוני ומרכזי באפקטיביות האישית והארגונית שלו, של היחידה אותה הוא מנהל, ושל עובדיו. היכולת ליצור קשרים, להבין רגישויות של אחרים, לבנות ולהבנות ערוצים לקבלת מידע, ליצור נטוורקינג אפקטיבי ולעשות PR יעיל לעצמי ולארגון היא גורם מפתח בהצלחה של כל עובד, מנהל וארגון.

הכשרת פוליטיקה ארגונית

אחת ההכשרות החשובות של קבוצת לדעת עוסקת בפוליטיקה הארגונית, הן ברמת העובד והן ברמת החברה כולה. היא משתמשת במודלים ובמחקרים עדכניים על מנת לערוך סימולציות ודינאמיקה קבוצתית, שמעניקות כלים ודפוסי התנהגות וחשיבה במטרה לעזור למשתתפים בהכשרה להתנהל באופן נכון יותר בסביבת אנשים אחרים. תקשורת בין אישית-פיתוח קשרים חברתיים היא באופן כללי חשובה מאוד, וכדאי לדעת כיצד להשתמש באישיות שלנו על מנת לגשת לקשרים שלנו עם אנשים אחרים באופן פרודוקטיבי ונכון. כל אדם שיוצא מההכשרה יודע לקדם את עצמו, וכל מנהל יודע לקדם את עצמו ואת הארגון שאותו הוא מנהל.

פוליטיקה ארגונית כבסיס להצלחה

ההבדל בין הצלחה לכישלון מקצועי טמון פעמים רבות ביחסים ובתקשורת שלנו עם אנשים אחרים. כפי שציינו להיות "פוליטיקאי" הפך לביטוי גנאי. אנחנו בקבוצת לדעת מעוניינים לשנות את הפרדיגמה הזאת. להיות "פוליטיקאי" משמעו לדעת כיצד לפתח קשרים חברתיים ולתקשר עם סוגים שונים של אנשים, לרבות אנשי עסקים, כיצד לנהל עימותים עם קולגות ועובדים, ליצור Networking מועיל וכיצד להתאים את עצמנו לסיטואציות ולאנשים שונים. פוליטיקה היא אמנות, וכך גם הפוליטיקה הארגונית והעסקית. אם נסתכל עליה ככזאת ונרכוש את הכלים הנכונים, נוכל להצליח יותר במישור האישי והעסקי.

בהכשרה נתרגל שיטות אפקטיביות לשיפור יכולתנו לזהות, להבין ולהשתמש בפוליטיקה ארגונית ככלי הכרחי, חיובי ובונה.

תוצרים וידע איתם נצא מההכשרה:

  • פיתוח קשרים חברתיים – הרגל התנהגותי נרכש
  • סמול-טוק – אומנות נרכשת
  • טכניקות להתנהלות נכונה מול מנהלים
  • ניהול עימותים ושיחות קשות עם עובדים ועמיתים
  • הנדסה קרבית – זיהוי מוקשים וחסמים בין-אישיים
  • סינכרוניזציה והתאמת ההתנהגות למטרה ולסיטואציה
  • יצירת Networking- אומנות הקשרים החברתיים
  • PR  אפקטיבי – עקרונות ובניית הרגלים
  • מהבנה לעשייה – בניית תוכנית פעולה אישית

למידע נוסף בנוגע להכשרת פוליטיקה ארגונית וגם פיתוח קשרים חברתיים ועסקיים, בקרו בדף שבלחיצה בכפתור ושוחחנו עימנו בקבוצת לדעת במספר 054-8118734. אל תמנעו מפוליטיקה ארגונית – אמצו אותה בשתי ידיים ותקטפו את הפירות בטווח הקצר ובטווח הארוך. 

בואו לדעת יותר

הרצאות: 054-8118741 הדר | סדנאות: 054-8118734 עירית

סגירת תפריט